Informacje o konkursie

Kamera,... akcja! Czyli wszyscy jesteśmy eko-reporterami

Przygotowaliśmy dla Was kolejny eko-konkurs! Do zabawy zachęcamy uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Zadaniem konkursowym jest nakręcenie 3-minutowego reportażu, poruszającego tematykę ekologii i ochrony środowiska w Mikołowie. Oko kamery należy skierować zwłaszcza na sprawy związane z budową kanalizacji w mieście i jej wpływ na mieszkańców lub też na korzyści płynące z ekologii i ochrony środowiska w naszej okolicy.

Jury punktować będzie kreatywność i ciekawe ujęcie tematu, doceniając także unikalne, autorskie pomysły, związane z tematyką konkursu. Prace powinny przyjąć formę reportażu, czyli gatunku filmowego, który ukazuje wydarzenia w sposób prawdziwy i realistyczny. Wyjdźcie w miasto, zapytajcie mieszkańców i sfilmujcie, jak przebiegają prace.

Filmy należy przesyłać na adres siedziby Zakładu Inżynierii Miejskiej w Mikołowie do 23 listopada 2012 roku. Spośród nadesłanych reportaży jury konkursu wybierze 15 najlepszych produkcji w każdej kategorii wiekowej (do 28 listopada 2012r). Filmy zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.jrp.zim.com.pl. Na najlepszy reportaż będzie można głosować od 28 listopada do 28 grudnia 2012r.

Na autora zwycięskiej produkcji czeka laptop i cyfrowy aparat fotograficzny. Warto wspierać przyszłych filmowców. Szkoła, do której uczęszcza zwycięzca otrzyma zestaw multimedialny.
Czekamy na Wasze prace i trzymamy kciuki – za wszystkich!

Regulamin konkursu oraz wszelkie potrzebne informacje do pobrania TUTAJ.